Të gjitha kategoritë
EN

home>Qendra e Lajmeve

Vera e mirë është me birrë dhe karavidhe

Time: 2020-08-27 Klikime: 36

Vetëm disa ditë më parë, departamenti ynë u organizua për të ngrënë karavidhe, arritëm në destinacion me një zemër të zjarrtë, Dhoma e vogël ishte e mbushur me darka, sepse ka gjithnjë e më shumë njerëz që hanë karavidhet tani, karavidhet gjithashtu është zhvilluar me më shumë aromat: erëza, të ftohta, me avull, salcë soje dhe më shumë.

Karavidhi është i përshtatshëm për të ngrënë me dorë, vendosni doreza, hiqni fillimisht kokën, organet e brendshme të karkalecave në kokë do të rrjedhin , me mish të bardhë, nxjerr një shpërthim të aromës, pastaj hiqni guaskën nga trupi dhe vendosni pjesën e mbetur bisht me pak salcë direkt në gojë. Karkaleca është shumë e butë dhe e butë, ëmbëlsia pikante dhe e kalitur e salcës do të stimulojë padyshim shijet tuaja, dhe së fundmi pini një birrë të ftohtë, ah, kjo është bukuria që duhet të ketë vera!
Kantina e natës vonë me karakteristikat kineze është karavidhe, Në fakt, është e vështirë të thuash pse karavidhet është kaq popullore, për shkak të shijes së saj freskuese? Apo është e shijshme? Por ajo që është e sigurt është se kur jemi duke ngrënë karavidhe së bashku në një tavolinë, ne vendosim celularin për të qëruar karavidhet, dhe kur kënaqemi seriozisht në një vakt së bashku, me të vërtetë ndiejmë gëzimin e mbledhjes dhe ndarjes.

Karka e detit është një ushqim i përshtatshëm për të ndarë me njerëz të afërt , Thirrni një tufë miqsh, mbështilluni rreth një tavoline, pini verë ndërsa qëroni karkaleca, kujtojini kujtimet me miqtë tuaj, mendoni për të ardhmen, pastroni gjëra të këqija, hidhni keqardhje dhe humbje në verë dhe pije ato. U zgjua të nesërmen, një ditë tjetër e re!8